В Україні більше не потрібно отримувати санітарно-гігієнічний висновок на імпортовану продукцію

З 20 вересня в Україні більше не видається санітарно-гігієнічний висновок на імпортовану продукцію.
Про це повідомляє президент асоціації "Укркондпром" Олександр Балдинюк на своїй сторінці у Фейсбуці.
"Це добре, тому що користі від цього висновка для захисту здоров'я споживача ніякої, а на ціну продуктів ця процедура впливає", - пише він.
Повідомляється, що для розмитнення харчової продукції, згідно з постановою КМУ № 1030 і №1031, митникам потрібно подавати міжнародний санітарний сертифікат. До 20 вересня імпортер подавав український санітарно-гігієнічний висновок, який отримував в СЕС до факту поставки. Тепер СЕС вже не має права видавати такі висновки.
"Що таке міжнародний санітарний сертифікат мало хто знає. Наші санітари і ветеринари в спільному листі-роз'ясненні написали, що такі сертифікати повинні видаватися країною-експортером. Але в тому ж ЄС Іспанія щось подібне видає, а, наприклад, Естонія - ні. Взагалі, в більшості країн, з яких ми завозимо продовольчу сировину, ніхто не чув про санітарні сертифікати ", - розповів Балдинюк.
За його словами, такі сертифікати насправді не потрібні.
"Дійсно, що заважає недобросовісному виробнику відвезти в лабораторію одні зразки, а виробляти і постачати інші? Насправді, для того, щоб запобігти імпорту небезпечних продуктів, потрібна інспекція на підприємстві-виробнику, або сертифікат про систему контролю з безпеки (як НАССР) на цьому підприємстві, і вибірковий лабораторний контроль безпосередньо при перетині кордону. Як це і робиться в нормальних країнах. І у багатьох не зовсім нормальних - теж ", - пише глава" Укркондпрома "

Інформація взята з сайту http://qdpro.com.ua/