Щодо реєстрації дезінфікуючих засобів в Україні

Відповідно до п.3 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 липня 2006 р. № 908 (далі – Порядок), державну реєстрацію (перереєстрацію) засобів проводить Держсанепідслужба України за результатами державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Держсанепідслужбу України, її територіальні органи відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» реорганізовано шляхом приєднання до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. №260-р «Питання Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» Держпродспоживслужба забезпечує здійснення покладених на неї функцій і повноважень, у тому числі функцій Держсанепідслужби України.
Відповідно до вимог Порядку Держпродспоживслужба здійснює державну санітарно-епідеміологічну експертизу, у тому числі і дезінфекційних засобів. Проте, питання подальшого проведення державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів та видачі відповідних свідоцтв потребує врегулювання. З метою вирішення зазначеного питання Держпродспоживслужбою розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», зокрема, до Порядку. На сьогодні зазначений проект постанови опрацьовується з урахуванням зауважень, наданих Міністерством фінансів України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Після доопрацювання зазначений  проект акт буде надіслано на погодження повторно. Зазначаємо, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації системи державного управління у сфері сільського господарства» (реєстр. № 4922), яким передбачено внесення змін, зокрема, і до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», що дозволить законодавчо врегулювати питання видачі свідоцтв про державну реєстрацію дезінфекційних засобів.